Jak zvýšit výdrž baterie při hraní Pokemon GO ?

Výdrž baterie je u hry Pokemon Go velkým problémem ihned po stažení a instalaci hry. Stačí několika minutové hraní hry venku s kamarády a mobilní telefon vám začne ukazovat minimalní hranici baterie. Jednoduše řečeno hra je velmi náročná a pokud si ji chcete plnohodnotně zahrát a neomezovat se, pak tomuto článku věnujte pozornost. Ukážeme vám jak tento problém jednou pro vždy vyřešit, díky jednoduchému návodu.

Edit: Díky tomuto postupu se nám povedlo zvýšit dobu hraní přibližně o 350 %.

Jak prodloužit výdrž baterie při hraní hry Pokemon Go ?

jak zvýšit výdrž baterie pokemon goAneb také jak zpomalit vybíjení baterie při hraní této silně návykové hry ? V prvé řadě je třeba říct, že tato hra vstoupila na mobilní trh teprve nedávno a ještě nejsou zcela vyladěné všechny chyby a bugy ve hře. I přesto, že hru již hraje několik statisíců hráčů po celém světě.

Vývojářská společnost Niantic tento problem bere na vědomí a pracuje na jeho vylepšení, nebo částečném odstranění. Proč vlastně tato hra spotřebovává tolik baterie ?

  • Neustálé připojení k internetu (3G/4G, nebo Wi-fi)
  • Zapnuté GPS a polohovací služby
  • Zvýšený jas při lovení pokemonů venku

Plně nabitá baterie vám vydrží od několika desítek minut, až maximálně po tři hodiny hraní. Velmi záleží na jakém zařízení hru hrajete.

Všechny tyto věci velmi zatěžují akumulátor vašeho mobilního telefonu a to v důsledků prudce vybíjí baterii.

Najdete v e-shopech
od

Návod – Zvyšujeme výdrž baterie pro Pokemon Go

Dali jsme do kupy několik rad, které jsme v praxi hned ověřili. Zjistili jsme, že využití celého postupu nám umožnilo hru hrát několikanásobně déle a to teprve byla ta pravá zábava.

1. Pořiďte si přenosnou Power Banku

Toto je dle mého velmi podstatná věc při hraní Pokemon Go a proto ji dávám na první místo. Power Banka je jednoduše řečeno přenosná baterie, kterou strčíte do kapsy a pomocí USB kabelu dobíjíte váš telefon. Většinou je Power Banka schopná dobít telefon 2 – 3x, někdy i více. Nemusíte se bát, Power Banky se dnes dají sehnat za velice nízkou cenu v rozmezí několika set korun. Takové využití Power Banky jistě oceníte i při jiných činnostech, než hraní Pokemon Go. Je velice vhodná a nápomocná při cestování, případně do školy, kde nemáte možnost telefon nabíjet. Zkrátka dá se využít kdekoliv a kdykoliv.

Pořízení Power Banky vám zvýší dobu hraní několikanásobně a věřte, že při hraní venku s kamarády je toto zařízení nutnost.

2. Snižení jasu a vypnutí Wi-fi + bluetooth

Možná se ptáte, proč vypínat wi-fi, když potřebujeme internet ? Omyl. Vypněte wi-fi jelikož připojení k wi-fi má daleko větší spotřebu než klasický mobilní 3G/4G internet. Wi-fi síť stejně při lovení a pobíhání venku nevyužijete. Také snižte jas na snesitelnou úroveň, skrze kterou stále uvidíte co se děje na displeji. Dále vypněte bluetooth, k hraní této hry ho nebudete potřebovat.

3. Ukončete veškeré ostatní spuštěné aplikace

Vypněte všechny spuštěné aplikace, které vám běží na pozadí telefon. K hraní této hry je rozhodně nebudete potřebovat a docílíte tím vyšší výdrže baterie. Pokud máte iPhone, stačí pouze zmáčnout dvakrát hlavní tlačítko a poté stačí jednotlivé karty táhnutím prstu nahoru zavřít. U Android zařízení stačí přejít na správce spuštěných aplikací a jednotlivé aplikace vypnout.

4. Nastavení ve vnitř hry

Přímo ve hře Pokemon Go je možné zapnout takzvaný úsporný režim, který vám také velmi pomůže snížit výdrž baterie. Jak úsporný režim zapnout ? Přejděte do hlavniho menu hry (kliknutí na pokeball) -> dále přejděte do nastavení („settings“) –> Označte volbu „Battery saver“ a také vypněte „Sound Effects“ spolu s „Music“.

výdrž baterie pokemon go nastavení

Při hraní hry si vystačíte pouze s vibracemi, nepotřebujete zvukové efekty a hudbu, která zbytečně také navyšuje spotřebu baterie.

5. Další alternativní možnost jak výdrž ještě navýšit 

Další možností jak zvýšit výdrž baterie při hraní Pokemon Go je vypnutí takzvané funkce „AR“ při odchytávání Pokemonů. Tato funkce znamená, že reálný svět snímaný objektivem vašeho zařízení se přepne do virtuálního světa. V tomto „virtuálním světě“ vám půjde pokemon chytit mnohem jednodušeji a nebudete tak zbytečně plýtvat pokebally. Ale toto záleží zcela na vás co vám vyhovuje.

Pokud si budete pořizovat výše zmíněnou Power Banku, tak tento krok klidně přeskočte. Daleko větší zábava je hrát s takzvanou rozšířenou realitou, tedy chytání pokemonů v reálném světě.

Závěrem

Věříme, že jsme vám v problému malé výdrže baterie při hraní Pokemon Go alespoň trochu pomohli. Pokud máte nějaké dotazy, neváhejte se zeptat v diskuzi níže a rádi vám poradíme. Pokud máte nějaké další tipy a triky jak toto vyřešit, podělte se o tyto informace s ostatními čtenáři v diskuzi. Děkujeme.

Dále by vás mohlo zajímat:

Jak zvýšit výdrž baterie při hraní Pokemon GO ?
5 (100%) 2 votes

1 Komentář na Jak zvýšit výdrž baterie při hraní Pokemon GO ?

Přidejte komentář


*