Pokemon Go problémy s instalací [ŘEŠENÍ]

Pokemon Go problém s instalací android

Pokemon Go problémy s instalací postihuje stále více lidí, zejména s operačním systémem Android. Dnešním dnem započalo Pokemon Go šílenství také v České republice, Slovensku a dalších Evropských zemích.

Pokemon Go problémy s instalací na Androidu

Pokemon Go problém s instalací androidMnoho hráčů zaznamenalo tuto chybovou hlášku „Zařízení není kompatibilní s touto verzí“. Což značí, že vás telefon nesplňuje minimální požadavky hry. Minimální požadavky hry jsou u Android uživatelů jasně dané. Je třeba mít verzi Android 4.4, nebo vyšší a minimálně 2 GB RAM v telefonu. Pokud váš telefon nesplňuje minimální požadavky hry, vývojáři vám s tím nijak nepomůžou. Nicméně existují způsoby jak toto vyřešit a jak hru nainstalovat i na takový telefón. Více se dozvíte v následujících řádkách.

Zařízení není kompatibilní s touto verzí

Pokud vidíte tuto hlášku, doporučujeme zvolit postup instalace neoficiální cestou, kterou využili stovky tisíc uživatelů z celého světa. Tento postup byl hojně využíván v době kdy Pokemon Go nebylo oficiálně dostupné na Google Play, nebo App Store.

Postupujte dle návodu instalace neoficiální verze pro Android, nebo iPhone a hra se vám povede nainstalovat.

Chyba: Při analýze balíčku došlo k chybě

Pokud se vám po instalaci z neoficiálního .APK souboru objeví hláška ve znění „Při analýze balíčku došlo k chybě“ značí to jednu věc a tou je stará verze vašeho Androidu. Vývojáři z Niantic labs nepodporují starší verze Androidu, zejméne z důvodu, že v těchto verzích nejsou důležité API funkce.

Pokud chcete Pokemon Go spustit na zařízení s Android systémem, je nutné mít verzi Android 4.4, nebo novější.

V případě, že tuto verzi Androidu nemáte, podívejte se zda-li je dostupná ROM verze z neoficiálních zdrojů pro váš telefon. Můžete zkusit tuto verzi nainstalovat sami, ale doporučujeme tento postup zvolit spíše skušeným uživatelům Androidu. Druhým řešením je pořidit si novější chytrý telefon, který splňuje všechny hardwarové požadavky.

Najdete v e-shopech
od

Pokemon Go APK pro Android 4.1, 4.2 a 4.3

Před několika hodinami se objevil na youtube návod, který dokáže hru spustit na starších verzích Androidu. Dokonce i na verzích 4.1, 4.2 a 4.3. Nicméně kompatibilita asi není nikdy na 100%, ale připravili jsme pro vás přetlumočení jeho návodu, který si můžete ověřit v praxi.

1. Nejprve si stáhněte .APK soubor hry Pokemon Go s názvem („PokemonGO_Unlocked_0.29.2_Android_4.1“) Jde o verzi hry, která je určená právě pro verze Androidu 4.1 a novější, tímto způsobem se obejde kontrola v systému a nevyvolá se tak chybová hláška „Při analýze balíčku došlo k chybě“. Soubor můžete stáhnout z tohoto odkazu, nebo zde.

2. Teď potřebujete stáhnout z Google Play Store aplikaci s názvem APKeditor-59. Aplikaci nainstalujte.

3. Sobor, který jsme stáhli v prvním kroku zkopírujte a vložte ho do složky „Downloads“ ve vašem mobilním telefonu. ( Je to hlavně pro vaši přehlednost, ať víte kde máte hru nainstalovanou )

4. Teď spusťte aplikaci APK Editor a zvolte možnost „Select APK File“ následně vyberte váš instalační soubor .APK se hrou Pokemon Go ze složky Downloads (Pokud jste si tam soubor vložili). Jakmile na něj kliknete, musíte vybrat z menu volbu „Common Edit“. U možnosti „Install Locations“ zvolte „Internal Only“ potom potvrďte volbu kliknutím na Uložit (Save). Chvíli počkejte a jakmile software vytvoří .APK soubor objeví se hláška „Success“. Následně stačí kliknout na Install.

Podívejte se také na zajímavý video návod.

5. Měla by právě začít instalace hry. Nyní vyčkejte jakmile zmizí načítací úvodní stránka. (Chvíli to bude trvat)

6. Restartujte celý telefon a znovu otevřete hru Pokemon Go. Je dost možné, že díky splnění těchto kroků bude vaše zařízení podporované a můžete si hru zahrát. Nicméně berte na vědomí, že tento návod nemusí fungovat u všech mobilních telefonů. Je dosti pravděpodobné, že s vaším Google účtem bude problém, kvůli staré verzi Androidu. Pokud nastane tento problém zvolte registraci přes Pokemon Trainer Club, ale ten bývá velice často přetížen návalem hráčů.

Co dělat dál když vám tento postup nefunguje ?

Můžete vyzkoušet ještě několik následujících kroků uvedených níže.

  • Zkuste telefon restartovat a hru znovu spustit.
  • Zkuste vypnout GPS a polohovací služby -> Zapněte hru a hned ji vypněte (Skrze správce aplikací) -> Znovu zapněte GPS a zkuste zapnout hru.
  • Zapněte „Režim Letadlo“ a zapněte hru a hned ji vypněte (skrze správce). Vypněte režim letadlo a zkuste hru znovu zapnout.

 

Závěrem

Pokud vám tento způsob zafungoval, nebo nezafungoval napište nám prosím do diskuze níže. Případně piště dotazy a my se vám pokusíme poradit.

Pokemon Go problémy s instalací [ŘEŠENÍ]
2.2 (44%) 10 votes

2 Komentář na Pokemon Go problémy s instalací [ŘEŠENÍ]

Přidejte komentář


*