Pokemon Go co to je ?

Pokemon Go co to je ? Ano, hra Pokomeno Go je venku a herní šílenství může začít. Tento trend potvrzuje také to, že hodnota upadajících akcií společnosti Nintendo vzrostla téměř za noc o 7 miliard amerických dolarů. Hra Pokemon Go je vytvořena pro smartphony, neboli chytré telefony.

Pokemon Go co to je a pro koho to je ?

Téměř dvacet let uběhlo od poslední doby kdy v nás známý seriál Pokemoni vyvolávali závislou mánii a nadšení ať už na televizních obrazovkách, nebo v přenosných herních konzolích (V té době ještě s černobílou obrazovkou)

Pokemon Go co to jeCo to je Pokemon Go ? Jak se to vlastně hraje ? Na první pohled neznalého člověka můžou Pokemoni působit jako dětská hra, nicméně to až tak dětská hra úplně není a našla si své hojné zastoupení fanoušků také mezi dospělými, hlavně z důvodu náročnosti hraní této hry. Nicméně jak asi víte hra byla velmi dobře propracovaná a z toho důvodu byla také velmi návykvá, byla to droga. Možnosti ve hře bylo nespočet, mohli jste sbírat a hledat nové pokemony, trénovat je a nebo s nimi bojovat proti ostatním.

Tato Hra Pokemon od nintenda vychází téměř každoročně v různých vyhotoveních a verzích nicméně ten pravý velký úspěch se povedl až v letošním roce, kdy vyšla oficiálně mobilní online hra Pokemon Go pro chytré telefony.

V tuto chvíli neexistuje hra jako Pokemon Go, která by se takto virálně šířila a o které by se veřejně takto nemluvilo. Je dost možné, že jste tuto hru objevili právě na sociálních sítích, nebo jste hru někde zahlédli. Je to doslova stržená lavina.

Podívejte se na ukázku a představení této unikátní hry:

Najdete v e-shopech
od

Pokemon Go na Android a iOS

Co to je Pokemon Go jsme si již řekli, nicméně pojďme se teď podívat pro koho je hra určená. Hra Pokemon Go je dostupná pro mobilní telefony a smartphony s operačním systémem Android, nebo iOS (Apple). Vývojáři zvolili filozofii „V jednoduchosti je síla“. Hra je velmi jednoduchá, ale také velmi návyková. Jedná se aktuálně o nejstahovanější a nejhranější hru na operačním systému Android, nebo iOS.

Viralnímu šíření také velmi napomáha fakt, že hra Pokemon Go je k dostání zcela zdarma. To spustilo vlnu instalací a také tak rychlý nárust popularity a virality mezi lidmi z celého světa. Ve hře funguje takzvaná herní měna, kterou si můžete za opravdové peníze koupit a tím tak urychlit celý postup ve hře. Herní měna je vlastně jedinou obastní generující zisk vývojárům z Nintenda.

I bez peněz můžete být nejlepší

Ano, je to tak. I když si žádnou herní měnu nekoupíte, ať už z důvodu, že do takových her peníze nevrážíte, jste na dobré lodi jelikož o nic významného nepříjdete. Časem a pravidelným hraním se dostanete na úrovně na které by jste se dostali s herní měnou, ale zabere vám delší dobu hraní.

Momentální problém je, že tato hra byla prozatím oficiálně schválena pouze ve Spojených státech amerických a v Austrálii. Takže zbytek světa spolu s Českou republikou i Slovenskem má smulu. Nicméně existují možnosti jak tuto hru získat.

Je možné si hru Pokemon Go zahrát i u nás ?

Jak to tak býva, netrpělivost fanoušků po celém světě a také u nás nezná mezí a proto se našli takoví, kteří odmítli jakékoliv čekání a přišli na způsoby jak si tuto hru zahrát i neoficálně dříve než se hra zveřejní a zpřístupní i pro další krajiny.

Jak nainstalovat Pokemon Go ?

Největší výhodu mají majitelé iPhonů a zařízení s iOS. Ptáte se proč ? 

Pokud vlastníte iPhone, nebo jiné zařízení s operačním systémem iOS, stačí vám pouze dodržet tento jednoduchý postup.

  • Odhlásit se z iTunes.
  • Změnit si místo pobytu na Austrálii, nebo USA
  • Stáhněte Pokemon Go a hrajte.

Pokemon Go co to je pikachuPokud dodržíte tento jednoduchý postup, můžete konečně začít hrát, nicméně připravte se na to, že je možné, že se vám hra někdy zasekne, nebo zamrzne. Jde o to, že se jedná o neoficiální verzi, která není ještě doladěná tak jak by měla.

A co ostatní ?

Zbýva jediná věc a tou je doufat, že vydání Pokemo Go bude v České republice a na Slovensku v co nejkratší době. Výhodou takového čekání může být to, že v době kdy budeme tuto hru již oficálně moct hrát, budou vyladěny všechny chyby a bugy, která hra momentálně má. Je možné, že to je i důvod proč vývojáři spustili nejprve USA a Austrálii.

Připravili jsme pro vás návod jak stáhnout a nainstalovat Pokemon Go i před oficiálním spuštením.

Nevýhody hry Pokemon Go

Samozřejmě i tato téměř dokonalá hra má své mouchy. My jsme se na ně pro vás podívali.

Velká spotřeba baterie

Jedna z nejhorších a největších nevýhod této hry je momentálně enormní spotřeba baterie. Stačí si hru několikrát zahrát a mobilní telefon budete muset neprodleně dobít, protože budete na minimální hodnotě baterie. Proč to tak je ?

  • Pokemon Go využívá připojení k internetu.
  • Polohové data z GPS a fotoaparátu.
  • Grafická naročnost

Tyto věci velmi ovlivňují spotřebu baterie při hraní Pokemon Go.

Pokud se chystáte vyrazit hrát Pokemon Go ven s kamarády. Doporučujeme si pořádně nabít telefon a obstarat si tzv. Powerbanku, neboli externí bateri ze které můžete telefon dobíjet. Taková Powerbanka vám umožní například až tři nabití a díky tomu můžete hrát mnohem déle.

Srovnání starých pokemonů a nových

Jaké jsou vlastně rozdíly nových Pokemon Go a jejich starších legendárních předchůdců ? Jaké jsou novinky a vylepšení v této hře ? Asi všichni dobře znáte starou dobrou legendární hru Pokemon, která fungovala na tom principu, že musíte chytit všechny pokemony, vytrénovat je a bojovat proti ostatním spoluhráčům. Vystihuje to také jejich originální znělka „Pokemon – Catch them all„.

Hra Pokemon Go, je vůči staré verzi výrazně zjednodušená. Propracovanost hry je dle mého dojmu odfláknutá a nesahá originální staré verzi ani po kolena. Z toho důvodu si myslím, že mnoho fanoušků Pokemona bude zklamaných.

Pokemon Go co to je a o čem to je ?

Celá hra spočívá v jednoduché věci. Musíte si vytvořit a upravit vašeho trenéra, nebo trenérku pokemonů ve startovním editoru. Tento editor je bohužel velmi omezený. Jakmile máte trenéra hotového, můžete vyrazit do ulic vašeho města hledat a chytat pokemony. Editor umožňuje úpravu barvy oblečení a nic jiného vám nepovolí, příjde nám to jako zbytečná věc. Nicméně Pokemoni se ukrývají kdekoliv, v různých zakoutích města, což je velice orignální počin ze strany vývojářů.

Pokud máte v merku pochytat všechny pokemony, nebo alespoň najít jich co nejvíce, přípravte se na velmi dlouhé procházky ve vašem okolí plné zábavy, ale také nebezpečí.

Při běhání po městě za účelem hledání a chytání pokemonů si dejte pozor na auta a motorky a to bez legrace. V nejhorším případě vás může klidně srazit auto. Hra varuje před těmito problémy a nebezpečím, nicméně musíte být ostražití.

Aby jste chytili a získali pokemona, musíte po nich hodit již legendární pokeball. Když se dobře trefíte máte šanci, že pokemona chytíte. Nicméně není to tak jednoduché. Tito tvorové se samozřejmě brání a nenechají se jen tak lehce chytit. Dokonce vám budou chtít utéct. Jakmile pokemona získate je váš. Pouze se staráte o to aby neměl hlad a vylepšujete jeho dovednosti a zkušenosti. Pokeballů máte omezený počet, takže je budete můset neustále doplňovat abyjste mohli ulovit co nejvíce pokemonů.

Závěrem

Věřím, že tento článek vám dal základní informace co to je Pokemon Go, jak se tato hra hraje a pro koho je určena. V případě, že máte nějaké dotazy k této hře, dejte nám vědět v diskuzi níže a my vám pomůžeme.

Pokemon Go co to je ?
3 (60%) 2 votes

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*