Nevidíte Pokemony přes foťák ? Nefunguje AR ?

nefunkční ar režim

Jeden z častých problémů u hry Pokemon Go je, že hráči nevidí Pokemony skrze jejich fotoaparát a rozšířenou realitu, také zvanou „AR“ (Augmented Reality). Těšili jste se, že uvidíte běhat Pokemony po městě, nebo po bytě, ale ono to nefunguje a místo toho vám vyskočila nějaká chybová hláška ? V tomt očlánku se podíváme na to proč nefunguje AR a co se s tím dá dělat.

Nevidíte Pokemony přes fotoaparát ?

Mnoho lidí čelí problému, kdy jim nejde vidět Pokemony přes foťák skrze AR (Augmented Reality). Většinou vyskočí tato chybová hláška: „We are not detecting your phone orientation. Would you like to turn off AR mode ?“

Jedna z velice zajímavých možností hry Pokemon Go je možnost vyfotit si Pokemony, kteří jsou přímo okolo vás. Jenomže, problém je v tom, že AR režím není funkční na všech mobilních zařízeních.

Jak funguje AR mód / režim ?

ar režim gyroskopAR režim, neboli rozšířená realita vyžaduje ke svému správnému fungování mobilní fotoaparát a zabudovaný gyroskop přímo v mobilním zařízení. Gyroskop je součástka, která dává aplikace informace a data o tom v jaké poloze zrovna váš telefón je (orientace) a podle toho se vám také zobrazují různí Pokemoni na displeji vašeho mobilního telefonu.

I když váš telefon dokáže základni věci, typu otočit displej při převrácení, neznamená to, že má zabudovaný gyroskop na určení orientace a polohy v prostoru kolem vás. Většina lidí si plete gyroskop s akcelerometrem, který má právě za následek možnost přetáčet telefon, jelikož funguje pouze ve dvou osách. Na složitějších výpočtech, které normálně dělá gyroskop je akcelerometr nepřesný a takřka nefunkční.

Proč mi nefunguje AR režim a nevídím Pokemony přes fotoaparát ?

To, že vám nefunguje AR režim, může mít více přičin. Většinou to jsou tyto dva hlavní důvody.

  • Chyba mobilní aplikace se hrou Pokemon Go.
  • Váš mobilní telefon nemá zabudovaný Gyroskop, nebo má pouze Akcelerometr.

Uživatelé a majitelé iPhonu mohou mít problém pokud mají nainstalovaný operační systém iOS 10 beta. Zde nastáva softwarový problém, který bude vyřešen budoucí aktualizací hry.

Většina levných Android zařízení nemá zabudovaný gyroskop a proto se vám nezobrazuje AR režim a nevídíte Pokemony přes foťák. To zda-li máte gyroskop v telefonu můžete vyzkoušet skrze aplikaci s názvem „Sensor Box„. Pokud se vám v této aplikace ukazuje gyroskop a dokonce funguje, pak následkem nefunkčního AR bude softwárový problém, který bude pravděpodobně vyřešen aktualizacemi hry.

Najdete v e-shopech
od

Nejčastějším případem ovšem je stále to, že levné telefony s Androidem prostě gyroskop nemají. V tomto případě bohužel režim AR fungovat nikdy nebude. Řešením takového problému je zakoupení nového mobilního telefonu, který má zabudovaný gyroskop a umožní vám tak sledovat Pokemony přes fotoaparát.

Závěrem

Snad jsme vám dali alespoň základní náhled na problém této věci týkající se nefunkčního AR a nemožnosti vidět Pokemony přes foťák. Pokud máte k tomuto tématu nějaké otázky, neváhejte se zeptat do diskuze níže. Rádi vám odpovíme.

Podívejte se také na:

Nevidíte Pokemony přes foťák ? Nefunguje AR ?
5 (100%) 2 votes

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*