Jak vyhrát bitvu v Pokemon Go a k čemu jsou tělocvičny ?

pokemon tělocvična bitva

Jak vyhrát bitvu v Pokemon Go a k čemu jsou tělocvičny ? Odpověď na tuto otázku řešíme v tomto článku. Hra Pokemon Go je již tak populární, že už ji není třeba snad ani představovat. Dokonce v počtu uživatelů překonala známý Twitter i Facebook a to je hra spuštěná teprve pár dní. Lidé této hře věnují mnoho, až by se jeden divil co je kdo schopný pro Pokemon Go udělat.

Fenomén Pokemon Go

Je to teprve několik dní, co dorazil první nával hráčů. Velmi velké procento z těchto lidí jsou již na páté, nebo šesté úrovni. Tato úroveň je pro každého velice důležitá, jelikož začnete narážet na stále lepší Pokemony, které už není tak jednoduché chytit. V Pokestopu najdete lepší předměty a otevře se vám přístup do takzvaných Pokemon Go Tělocvičen.

Pokud jste právě dosáhli úrovně pět a nevíte co to je tělocvična a jak to v ní funguje, případně se chcete na tuto věc informačně připravit, máme pro vás cenné informace.

Kde najdu tělocvičnu ?

pokemon tělocvična bitvaTělocvična je ve hře nazvaná anglickým názvem „gym“ (PokeGym) a na mapě ji rozhodně nepřehlédnete. Má obrovskou ikonu červené barvy a většinou na střeše, nebo vrcholu sedí nějaký Pokemon. Nicméně nezaměňte tělocvičnu za Pokestop, který je modré barvy.

Tělocvičny většinou najdete u známých míst – památky, památníky, morové sloupy, kostely, nádraží a další. Pokud bydlíte mimo město, bude nejlepší když se vydáte do města a nejlépe do jeho centra, tam je totiž obrovská šance, že na tělocvičnu narazíte.

Jak vstoupit do tělocvičny ?

Jakmile se dostanete blíž k tělocvičně a vidíte ji na mapě, stačí když na ní kliknete a tímto se dostanete dovnitř. Nicméně musíte mít nejméně úroveň 5 abyjste se do tělocvičny dostali, pokud tuto úroveň nemáte nejspíš uvidíte hlášku od profesora Willowa, že sem ještě nemůžete. Ale nemusíte se bát , level 5 získate velmi rychle.

Navštěvujte hodně Pokestopů, to vám celou honbu za úrovní 5 velmi urychlí, také lovte co nejvíce Pokemonů to jde.

Jaký tým si vybrat ?

Jakmile navštívite tělocvičnu poprvé, musíte se rozhodnout k jakému týmu se přidáte. Týmy jsou tři a je zcela na vás ke komu se připojíte. Nicméně tento výběr ovlivní to jaké budete mít úkoly a činnosti v daných tělocvičnách.

Vybrat si můžete z těchto 3 týmů:

  1. Mystic (modrá)
  2. Valor (červená)
  3. Instinct (žlutá)
Najdete v e-shopech
od

Každý tým vlastní svého speciálního maskota, většinou jde o ptačí druh Pokemona. Valor tým mají ohnivého Moltrese, Mystic tým má ledového Articuna a Instinct tým vlastní elektrického Zapdose.

Specializace týmů je různá. Například žlutý tým je pod vedením Sparka a je zaměřen na instinkt. Červený tým vede Candela a zaměřuje se hlavně na výcvik Pokemonů. Modří jsou pod vedením Blancheho, nejvíce se zajímaji o evoluci Pokemonu a jejich další formy.

Nicméně nikdo se ještě nedostal tak daleko aby byl schopný říct zda-li má výběr týmu na něco vliv, či nikoliv.

Většina lidí se rozhoduje podle volby jejich kamarádů, nebo barvy, kterou mají rádi. Na internetu se objevilo několi výsměšných fotek, kdy se lidé smějí žlutému týmu a přirovnávají to k Internet Exploreru. Prý jsou stejně zpomalení. Podívejte se na toto video o Pokemon Go tělocvičně a bitvách.

Co vše se dá v tělocvičně dělat ?

Velké procento tělocvičen je již obsazeno jedním z týmů. Pokud najdete nějakou tělocvičnu, která je prázdná, můžete si ji zabrat. Tělocvična je určená pro zápasy a jako prostor pro boj. Je zcela jedno jaké barvy tělocvična je a komu patří, bojovat lze v každé tělocvičně, dokonce i v té domácí čímž zvyšujete hodnotu dané tělocvičny. Když se vám podaří někoho porazit, je možné, že získáte místo v dané tělocvičně místo něj.

V týmové tělocvičně můžete nechat svého Pokemona, který bude pomáhat v obraně této tělocvičny a dokonce za to dostanete herní měnu, která se jmenuje Poke Coiny, které zesilují vaše pokemony. Bojem v tělocvičně můžete Pokemony rychleji vycvičit a dostat je na vyšší úroveň.

Po vyhrané bitvě získám tělocvičnu ?

Rozhodně ne. Po vyhrané bitvě ztratí daná tělocvična na hodnotě. Tělocvična má většinou své obránce. Jakmile se vám podaří srazit hodnotu tělocvičny na nulu, tělocvičnu obsadíte.

Jak bojovat ?

Cílem každého boje je samozřejmě porazit protivníka tak aby jeho zdraví kleslo na nulu. Pokud chcete na někoho zaútočit, musíte kliknout na obrazovku, nebo táhnutím prstu provést specializovaný útok. Vždy se vede boj 1vs1 a po zkončení boje je možné vašeho Pokemona uzdravit.

Aby jste zjistili jak si na tom stojíte a jak silní jsou vaši pokemoni, podívejte se na CP (Combat Power) u daného pokemona a také druh této síly. Pokemoni mají většinou jeden nebo dva druhy této Combat Power. Někteří jsou vhodní proti boji s vodními Pokemony a ostatní naopak. Nicméně nic se neděje když bitvu prohrajete, dokonce i prohraným zápasem váš pokemon roste na síle. Takže směle do toho.

Jak vyhrát bitvu v Pokemon Go a k čemu jsou tělocvičny ?
5 (100%) 1 vote

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*