Jak ušetřit mobilní data při hraní Pokemon Go

Jak ušetřit mobilní data

Ptáte se jak ušetřit mobilní data při hraní Pokemon Go ? Pokemon Go je velmi náročná hra pro mobilní telefon, ale také pro jejich baterie a spotřebu dat. Pro fungování hry je nutné mít zapnuté GPS a polohové služby a také být připojen k internetu. Pokud hrajte venku s kamarády a lovíte pokemony, je nutné mít mobilní internet 3G / 4G, který ovšem spotřebovává váš FUP limit (data), který je omezen. Jak tedy docílit nižší spotřeby dat u Pokemon Go ?

Jak snížit spotřebu dat a FUP u hraní Pokemon Go ?

Problémem není jen nizká výdrž baterie ( o tomto problému jsme psali v článku jak zvýšit výdrž baterie při hraní Pokemon Go ), ale také spotřeba dat u vašeho mobilního internetu. Je mnoho lidí, kteří se místo spotřeby baterie více bojí vypotřebování jejich celého FUP limitu. Neomeznou spotřebu dat mobilního internetu v ČR jen tak někdo nemá.

Spotřeba dat Pokemon Go se udává v několika Mega bajtech za hodinu, což není zas tak drastická náročnost. Přesněji jsme zjistili, že hodina hraní Pokemon Go spotřebuje cca 10 MB. U většiny českých tarifů je FUP limit nastaven na 1 GB, to znamená, že vám to vydrží na 100 hodin hraní měsíčně.

Pokud máte FUP limit u vašeho mobilního připojení 1 GB, znamená to, že můžete hrát 100 hodin měsíčně. Což v průměru vychází na 3,3 hodiny denně.

Sama hra osobě nemá velkou spotřebu dat, největší datovou spotřebu mají mapy Google, které využivá a načítají se podle vaší polohy GPS a také podle toho jak se pohybujete. Nicméně existuje způsob jak ušetřit tuto datovou spotřebu i pro lidi, kteří mají FUP limit nižší a značně je omezuje.

Najdete v e-shopech
od

Návod jak ušetřit mobilní data při hraní Pokemon Go

Jak ušetřit mobilní data
Postupujte podle animace a návodu

Trik spočívá v tom, že si dopředu stáhnete mapu ve které budete lovit Pokemony na vaši domácí, nebo veřejné Wi-fi síti. V Google Mapy offline existuje možnost uložení až 120 000 km² ve kterých můžete neomezeně lovit a nebát se o svůj FUP limit

Postup:

  1. Otevřete si aplikaci Mapy Google.
  2. Najděte si oblast, nebo místo ve kterém se budete pohybovat.
  3. Prstem vytáhněte dolní menu s informacemi o daném městě.
  4. Klikněte na „Stáhnout“.
  5. Vaše vybraná oblast se stáhne během chvilky do vašeho telefonu a ušetří vám to nemalý objem dat a FUP.

Závěrem

Snad jsme vám předali informaci o tom jak ušetřit mobilní data při hraní Pokemon Go a jak snížit spotřebu dat. Pokud máte nějaké problémy, nebo dotazy na toto téma, tak neváhejte a pište do komentářů níže. Rádi vám s tím pomůžeme. Také se přidejte na komunitní stránku Lovci Pokemonů na Facebooku.

Jak ušetřit mobilní data při hraní Pokemon Go
4 (80%) 4 votes

4 Komentář na Jak ušetřit mobilní data při hraní Pokemon Go

  1. Taky jsem nepochopila, jestli mi to teda nebude žrát data automaticky, nebo musim tu mapu nějak „aktivovat“, použít?

Přidejte komentář


*