Jak bojovat v Pokémon Go ?

jak bojovat v Pokémon Go

Připravili jsme další článek na téma jak bojovat v Pokémon Go. Hra Pokémon Go se těší z obrovské globální popularity, která stále narůstá a zcela jistě dělá Nintendu a vývojářům z Niantic Labs radost . Teprve před několika dny oficiálně spustili Pokémon Go v České republice i na Slovensku a už teď při obyčejné procházce venku narazíte minimálně na několik lidí držící telefon a hledající Pokémony. Takový fenomén se objeví jednou za pár let a teď ho zde máme, otázkou je jak dlouho tato popularita přetrvá.

Jak bojovat v Pokémon Go ?

jak bojovat v Pokémon GoNa otázku jak bojovat v Pokémon Go není tak uplně jednoduchá odpověď. Vezmeme si to pěkně po pořádku. Nejprve, aby jste vůbec měli přístup do tělocvičny (Gymu) kde budete mít možnost porovnat síly s ostatními hráči a nebo se také pustit do boje, potřebujete dosáhnout 5. level. Dosažení 5. úrovně vám otevře nespočet nových herních možností a příležitostí. Kromě bojování, můžete také získávat a sbírat speciální itemy (předměty), po obsazení tělocvičny (Gymu) vašimi Pokémony po určitou dobu. Dobrá jak se k možnosti boje dostat víme, ale jak bojovat v Pokémon Go tělocvične, nebo Gymu ?

Bojovat prozatím je možné pouze ve speciálních místech zvaných tělocvičny (Gym). Na mapě tyto objekty poznáte podle velkého speciálního znaku, tváří se to jako věž a na střeše většinou sedí, nebo poletuje nějaký Pokémon. Většinou jsou barevně odlišeny, dle toho jaký tým tělocvičnu obsadil. Podle toho si také můžete vybrat zda-li chcete přátelský souboj, nebo nevraživý boj proti nepříteli.

Najdete v e-shopech
od

Jak začít boj a jak postupovat ?

Nejrpve musíte dorazit do tělocvičny (Gymu) a vyzvat nějakého hráče, který se nachází vevnitř. Nicméně tento proces nastane ihned jak vstoupíte do tělocvičny. Někteří uvádí, že nejlepší taktika jak bojovat v Pokémon Go je snažit se co nejrychleji vyklikat soupeře a tím ho porazit dříve, než on porazí vás.

Nicméně můžete zkusit také strategii zvanou „Dodge„, nebo-li vyhnutí se ráně. Vyhnout útokům se můžete táhnutím prstu do strany. Když toto uděláte ihned na začátku a vyhnete se tak prvním útokům soupeře, získáte tak čas provést protiútok a budete vždy o 1-2 útoky popředu a soupeře porazíte.

Co dělat po vyhrané bitvě ?

Pokud již znáte odpověď na otázku jak bojovat Pokémon Go a jste vybavení teorií, můžete vyrazit do praxe a zkusit si zabojovat (Od 5.levelu). Nicméně pokud se vám povede úspěšně vyhrát váš boj na nepřátelském území a obsadíte tak tělocvičnu vaším týmem, je možné vložit do tělocvičny (Gymu) svého vlastního Pokémona. U tělocvičny se dá zvyšovat takzvaná prestiž týmu, čím více má tělocvična prestiže, tím více má volných slotů (míst) pro nové hráče.

Jak bojovat v Pokémon Go – Tipy a triky

Jeden tip jak bojovat v Pokémon Go, jsme vám již dali a to ten s vyhýbáním se útokům soupeře. Nicméně v bojích můžete využít také speciální útoky. Tyto speciální útoky se nabijí pod ukazetelem životů Pokémona. Nicméně dobře si rozmyslete, zda-li speciální útok použijete, či nikoliv. Každý speciální útok je jinýy a některé speciální útoky jsou slabší.

Také velmi důležitý tip jsou potiony (léčivé lektvary a předměty), díky kterým můžete svého Pokémona vyléčit a vrátit rychle do hry. Můžete obdržet klasické Potiony, Super Potiony, nebo Hyper potiony, tyto předměty se dají za herní peníze také koupit. Tyto itemy vám Pokémona vyléčí, nicméně existuje další předmět nazvaný Revive a ten funguje tak, že zcela oživí Pokémona, který je mrtvý.

Napište nám do diskuze níže, jak bojujete v Pokémon Go vy a jakou strategii využíváte. Případně se podělte o ostatní zkušenosti s dalšími hráči.

Jak bojovat v Pokémon Go ?
2 (40%) 6 votes

1 Komentář na Jak bojovat v Pokémon Go ?

  1. možná bych poprosil o detailnější popis boje. mám svého pokémona jen tak nechat bojovat nebo klikat na soupeře? A speciální útok se použije jak? Jde v průběhu boje doplňovat život? do boje jdu se šesti pokémony, kolik soupeřových jich na mě může být? Je to podle úrovně Gymu nebo je to pokaždé stejné? Přeci nemůžu vyhrát se šesti pokémony proti třeba deseti.. Zkuste prosím boj o Gym popsat podrobněji. Předem díky

Přidejte komentář


*